Visi darba piedāvājumi ārzemēs vienuviet!

Nosūtīt darba piedāvājumu ieiet vai Izveidot kontu |  Post a Job

Darbs ārzemēs – sezonas darbs (1. daļa)

Tiek lēsts, ka katru gadu gandrīz pus miljons latviešu (īpaši jauniešu), izbrauc uz sezonas darbu ārzemēs. Populārākās valstsis ir Vācija, Nīderlande, Francija, Somija un citas. Iespēja vasarā “nopelnīt bagātību” ir vilinoša daudziem. Ne tikai nopelnīt lielu naudu, bet arī iespēja iepazīties ar citu valsti, iegūt pieredzi un jaunas zināšanas.

Protams, lielākais darba piedāvājumu avots ir internetā. Tur mudž no portāliem un darbā iekārtošanas aģentūrām, kas piedāvā darbu ārzemēs. Lūdzu, esiet uzmanīgi un saglabājiet modrību attiecībā uz darba piedāvājumiem. Diemžēl, šajā jomā bieži vien notiek krāpšanas. Darbs ir ļoti ienesīgs bizness, kas kalpo par iemeslu tam, ka pēdējo gadu laikā izveidotas ne tikai daudz latviešu aģentūras, bet arī Latvijā ienākušas ārzemju aģentūru filiāles.

vacijaLielākā daļa latviešu dodas uz Vāciju strādāt sezonas darbus, jo tā ir salīdzonoši tuvu un droša. Mūsu rietumu kaimiņiem pavasarī sākas sparģeļu, zemeņu un gurķu sezona. Pagaidu darbu algas ir dažādas. Algu apmēri galvenokārt ir atkarīgi no reģiona, taču vidēji 5 – 6 eiro. Saņemot akorda algu Jūs varat nopelnīt vairāk. Vācijas darba likums nosaka darba laiku 30 stundas nedēļā vai vidēji sešas stundas dienā. Tomēr, tas ir tikai teorijā, jo darba devēji vēlas, lai sezonas darbinieki strādātu ilgāk. Ņemot vērā, ka sezona ir īsa un ikviens vēlas nopelnīt pēc iespējas vairāk.

niderlandeNīderlande daudzus gadus “palīdz” sezonas strādniekiem no Latvijas. Tagad Jums ir nepieciešams tikai personu apliecinošs dokuments, lai šeit iegūtu darbu. Nīderlandes darba tirgū dominē nodarbinātības aģentūras, to īpatsvars ir lielākais starp visām ES dalībvalstīm. Latvijā ir daudz Nīderlandes aģentūru filiāļu, tāpēc atrast darbu šajā valstī vairs nevajadzētu būt nekādu problēmu. Aģentūras galvenokārt sniedz atbalstu tiem, kas dodas peļņā pirmo reizi un nejūtas ērti svešā valstī, kur runā svešā valodā, vai arī tiem, kuriem jau ir pozitīva pieredze no sadarbības ar aģentūrām.

Piemēram, Nīderlandē sezonas darbu periods sākas aptuveni maijā un beidzas oktobrī. Zemeņu vākšana notiek no jūnija līdz augustam. Aveņu vākšanas laiks ir jūlijs – augusts. Dārzeņu ražas laiks ir jūnijs-augusts. Dārza darbi: jūnijs-augusts. Darbs pie augļu un dārzeņu uzglabāšanas: jūnijs – oktobris. Darbs ar jauniegādātajām avenēm un zemenēm: jūlijs-augusts. Uzkopšanas darbi no jūnija līdz septembrim. Jūs varat izvēlēties arī darbu ar ziediem vai gaļas nozarē.

Alga Nīderlandē galvenokārt ir atkarīga no darbinieku vecuma (Likumā paredzētā minimālā algas likme), darba devēja atrašanās vietas un darba rakstura. Parasti piedāvātā likme ir 7-9 eiro neto par stundu.

Jums jāzina, ka aģentūras iekasē maksu par saviem pakalpojumiem, bieži vien tas notiek diezgan augstu komisijas maksu veidā. Mēdz būt, ka aģentūra ir par norēķinu starpnieku starp darba devēju un darbinieku. Bieži mēdz būt arī, ka aģentūras piedāvā naktsmītnes (īres maksa ir aptuveni 300 eiro mēnesī), darbu un rūpējas arī par saviem darbiniekiem uz vietas.

FrancijaAttiecībā uz Franciju, latviešus piesaista ne tikai algas, bet arī šīs valsts skaistums. Sezonas darbinieki no Latvijas strādā lauksaimniecībā un vīna nozarē.

Bieži vien vīna dārza īpašnieks piedāvā darbiniekiem dzīvokli samērā labos apstākļos savās mājās. Darbs šajā jomā ir daudzveidīgs – no vīnogulāju stādīšanas līdz vīna ražošanai. Mēnesī Jūs varat nopelnīt līdz pat 1500 eiro. Pat atrēķinot dzīves dārdzību, Jūsu kabatā vēl joprojām paliek diezgan ievērojama summa.

on-line.lv Darbs/Karjera Employment_Career Top.LV