Visi darba piedāvājumi ārzemēs vienuviet!

Nosūtīt darba piedāvājumu ieiet vai Izveidot kontu |  Post a Job

Darbs ārzemēs – sezonas darbs (2. daļa)

Ir zināms, ka Somijā rūpējas par darbiniekiem visos līmeņos. Šeit tiek gaidīti sezonas strādnieki lauksaimniecībā un dārzkopībā, darbam pamežos un kažokzvēru fermās. Turklāt mēs zinām, ka Somija ir valsts, kura pievērš lielu uzmanību ekoloģijai. Somiem patīk dzīvot koka mājās, kurām laiku pa laikam nepieciešama renovācija. Taču tas ir tikai periodā no jūnija līdz jūlijam. Nodarbinātības un darba samaksas nosacījumi celtniecībā ir atkarīgi no vienošanās ar darba devēju. Vidējā alga šeit ir robežās no 6 līdz 8 eiro par stundu, taču var tikt atrunāta arī akordalga. Paturiet prātā, ka dzīvojot šajā valstī, izmaksas ir samērā augstas.

Arī Austrija ir valsts, kurā Jūs varat atrast pievilcīgu sezonas darbu. Šajā vasarā sezonas darbiniekus gaida lauksaimniecībā un būvniecībā, bet Francijā, piemēram, vīna nozarē. Austrijā varat pieteikties arī ziemas sezonas darbam viesnīcās un slēpošanas kūrortos. Piemēram, sezona Alpos ilgst no decembra līdz maijam, bet teritorijās tuvāk ledājiem pat ilgāk. Lielākā kalnu kūrortu noslogotība  ir nedēļas nogalēs un ziemas brīvdienās. Tas nozīmē, ka Jūs varat paļauties, ka būsiet tur nodarbināts. Pieprasītas ir istabenes, pavāri, viesmīļi, izklaides mākslinieki, administratīvais personāls, apkopējas un auklītes. Restorānu un viesnīcu darbiniekiem nav pat nepieciešama iepriekšēja pieredze. Galvenokārt no darbinieka sagaida darba entuziasmu un vācu vai angļu valodu zināšanas.

Speciālisti darbā ar sniegu var rēķināties ar lielām algām, taču to vajadzības ir krietni lielākas. Slēpošanas un snovborda instruktoriem ir jāiziet specializēti kursi, lai varētu pierādīt savas prasmes. Darba devēji papildus piedāvā (dažreiz bezmaksas) izmitināšanu, ēdināšanu un darbu piecas dienas nedēļā 8-10 stundas dienā. Problēmas atrast darbu nebūs medicīnas darbiniekiem, īpaši glābējiem darbam kalnos, nogāzēs un tuvējās slimnīcās, nepieciešami pat ārsti (īpaši ķirurgi un ortopēdisti).

SpānijaSpānijā vislielākais sezonas darbu piedāvajums ir Vendimia vīnogu ražas laikā. Kā arī sezonas darbs zemeņu un olīvu ražas novākšanā. Spānija ir vīnogu audzēšanas līderis (šeit atrodas 13% no visiem pasaules vīna dārziem). Katru gadu, sākot no septembra vietējie lauksaimnieki nodarbina tūkstošiem strādnieku, kuri vāc vīnogas un met tās piekabēs. Taču šeit par to pašu darbu var nopelnīt divas reizes mazāk nekā Francijā (aptuveni 9 eiro par stundu), līdz ar to, ļoti bieži iedzīvotāji no Ibērijas pussalas paši dodas darba meklējumos. Ja ir interese strādāt Spānijas vīna dārzos, tad šeit var nopelnīt vairākus tūkstošus eiro visas sezonas laikā. Vislabāk ir doties uz Kastīlijas-Lamančas, Katalonijas un Estremadūras vīna dārziem. Šie ir trīs Spānijas reģioni, kas ir ļoti bāgāti ar vīna dārziem. Piemēram, vienā reģionā Castilla La Mancha nepieciešami apmēram 35,000 sezonas strādnieku pie vīnogu ražas novākšanas.

Sezonas darbinieki uz Itāliju dodas vairākas reizes gadā. Tomātu stādīšana, vēlāk novākšana, sparģeļu griešana un olīvu ražas novākšana. Maijā, martā un aprīlī nepieciešami darbinieki tomātu plantācijas stādīšanā. Darbs ir grūts, bet labi apmaksāts. Katru dienu Jūs varat strādāt pat līdz 12-13 stundām, kas nozīmē lielu algu. Uz dienvidiem no Apenīnu pussalas algas ir daudz zemākas nekā ziemeļos, tādēļ šeit Jūs varat nopelnīt vidēji 3,50 € stundā. Diemžēl, gadās, ka Jūs saņemat vēl mazāk, it īpaši, tad, ja Jums ir jāmaksā aģentūrai.

ItālijaMīļākais darbs sezonas darbiniekiem ir olīvu ražas vākšana. Zem kokiem izklāj tīklu un olīvas nopurina no koka. Darbinieks stāv uz kāpnēm un ar nūju sit pa stumbru, lai nokratītu olīvas vai arī rauj tās ar rokām. Pēc tam saber tās kastēs. Olīvu ražas novākšana sākas novembrī un ilgst līdz decembrim vai janvārim. Tas ir atkarīgs no olīvu šķirnēm.

Apelsīnu sezona ilgst aptuveni no novembra līdz aprīlim. Tas ir atkarīgs no audzētās šķirnes, jo to ražas laiks ir dažāds. Tas arī ir samērā viegls darbs. Apelsīni tiek griezti ar speciālām šķērēm, pretējā gadījumā Jūs varat augļus sabojāt, kas pēc tam ātri sabojājas. Problēma ir tā, ka citrusu koki ir ērkšķaini. Jums ir jāstrādā ar cimdiem un tunikā ar garām piedurknēm, lai izvairītos no traumām.

Samaksa par darbu Itālijā ir nedaudz zemāka nekā par to pašu ražu, piemēram, Spānijā. Sliktāk nopelnīt var Itālijas dienvidos. 7-8 stundu laikā Jūs varat saņemt 25-30 eiro. Samaksu par olīvu vākšanu var aprēķināt par savākto centneru daudzumu – 18-25 eiro, kas nozīmē aptuveni 3 eiro par stundu.

on-line.lv Darbs/Karjera Employment_Career Top.LV