Visi darba piedāvājumi ārzemēs vienuviet!

Nosūtīt darba piedāvājumu ieiet vai Izveidot kontu |  Post a Job

Darbs ārzemēs – sezonas darbs (3. daļa)

Norvēģija

Norvēģija ir populāra ar sezona darba iespējām, jo īpaši lauksaimniecībā. Fjordu zemē zemeņu sezona sākas jūnija vidū (plastmasas tuneļos). Audzētāji piedāvā apmēram 100 kronas stundā. Šādi apstādījumi ir galvenokārt Rogoland reģionā (valsts dienvidu-austrumu daļā). Pirmās zemenes šajās audzētavās parasti nogatavojās līdz jūnija beigām. Ja ir gara ziema, nogatavošanās process var aizkavēties.  Ar likumu noteiktā īpašā minimālā alga sezonas darbiniekiem lauksaimniecības nozarē Norvēģijā ir 97,5 kronas stundā. Ja strādājat ilglaicīgi (12-24 nedēļas) alga palielinās līdz 103 kronām. Darbiniekiem, kas nopdarbināti lauksaimniecībā jāmaksā vismaz 115 kronas stundā. Turklāt, darbiniekiem līdz 18 gadu vecumam jāmaksā vismaz 77 kronas par vienu darba stundu. Ir vērts atzīmēt, ka darbinieks iesācējs katru dienu var savākt, apmēram, 40 kg augļu, bet pieredzējis var savākt pat līdz 150 kg. Tas ir svarīgi, ja strādājat gabaldarbu, tādā gadījumā var nopelnīt 8-12 kronas par kilogramu, atkarībā no reģiona. Lielākās zemeņu audzēšanas platības atrodas netālu no Lier, Drammen, Egge, Moss un Hamar. Tomēr, sezonas darbu Norvēģijā ir grūti atrast, atrodoties Latvijā, sakarā ar to, ka audzētāji brīvās darba vietas parasti nereklamē. Latvieši iegūst darbu caur paziņām un draugiem, ka arī brauc prom uz “aklo” un meklē darbu uz vietas. Tādā gadījumā, vislabāk doties meklēt darbu ar auto, jo ražas laikā bieži vien ir nepieciešams pārvietoties dažus simtus kilometru. Ieteicams ņemt līdz arī pārtiku, jo dzīves dārdzība fjordu zemē ir ļoti augsta.

DānijaDānijā sezonas darbinieki galvenokārt vāc dārzeņu un augļu ražas (zemenes, avenes, zirņi, sīpoli, ķirbji, kukurūzas vālītes, ķirši un āboli). Jūs varat nopelnīt līdz  10-15 eiro stundā. Šajā grupā ir arī dārzeņu un augļu fasētāji un darba vadītāji. Tāpēc, bieži vien ir nepieciešamas valodu zināšanas saziņai vismaz angļu valodā un B kategorijas autovadītāja apliecība. Šāda pagaidu nodarbinātība var ilgt 5-14 nedēļas. Atkarībā no laika apstākļiem, zemeņu un aveņu raža plastmasas tuneļos un siltumnīcās sākas aprīlī un ilgst līdz novembra pirmajai pusei. Tomēr, darbs sākas jau maija beigās, ja ir slikti laika apstākļi, tad jūnija pirmajā pusē. Zirņu raža sākas maija beigās un beidzas augusta beigās.

Zviedrijā sezonas darbiniekus galvenokārt nodarbina savvaļas ogu lasīšanā. Ogu vākšanas sezona Zviedrijā sākas jūlijā un beidzas oktobrī. Pirmās nogatavojas lācenes, tā sauktās, norvēģijas avenes. Tā ir oga dzelteni oranžā krāsā, pēc formas līdzīga avenei. Parasti aug mitrājos, ezeru un upju krastos. To var atrast arī vairums kalnu pļavās. Cena par kilogramu lāceņu ir aptuveni 60 SEK un dienā iespējams savākt aptuveni 10 kg (pieredzējuši darbinieki var divreiz vairāk). Kazenes nogatavojas jūlija beigās un augustā. Parasti, tās aug tālu no ceļa, tāpēc dažkārt Jums ir jālasa ogas vairāku kilometru attālumā no māšīnas. Iepirkuma cena par kilogramu ir aptuveni 10 SEK un dienā var salasīt aptuveni 50 kg.

ZviedrijaMelleņu sezona sākas augusta otrajā pusē un ilgst gandrīz līdz oktobra beigām. Mellenes atrodamas lielās grupās, līdz ar to, tās var pietiekami ātri savākt. Cena par kilogramu ir aptuveni 7 SEK un dienā var savākt aptuveni 50 kg. Darbs Zviedrijā savvaļas ogu lasīšanā ir pievilcīgs, ciktāl Jūs strādājat “uz sevi.” Savāktās ogas paši pārdod un nav nepieciešama nekāda atļauja. Tomēr, var būt nepieciešama privātā automašīna, laba fiziskā sagatavotība un vēlme strādāt.

Parasti, sezonas darbiniekiem ir jābūt gataviem strādāt fizisku darbu, pat no 4:00  rītā, 6-7 dienas nedēļā un 10 – 12 stundas dienā. Sliktu laika apstākļu gadījumā, nostrādāto stundu skaits nedēļā var svārstīties. Parasti sezonas sākumā dažas stundas katru dienu, bet kopumā var sasniegt līdz 60 stundām nedēļā.

on-line.lv Darbs/Karjera Employment_Career Top.LV